Seo nedir ve nasıl Yapılır ?

31.07.2020
833
Seo nedir ve nasıl Yapılır ?

Seo nedir ve seo nasıl yapılır. Bu soru ile çok karşılaşıyoruz. Kısa ve öz olarak anlatmaya çalışacağım size.

Seo nedir ? Seo = ” Search Engine Optimization ” ingilizce bir terimdir ve net olarak arama motoruna sitenizi kod ve yapısal olarak tanıtmaktır. Seo’yu size başlıklar altında anlatacağım.

Seo Nasıl Yapılır ?

Seo işlemlerine başlamadan önce kurulum seosu nedir ? makalemize göz atmanızı öneririm. Kurulum seosu sonrasında seo işlemlerine başlamak daha sağlıklı olmaktadır. Kurulum seosu inşaatın temeli gibidir. Temel olmadan binayı yükseltmek risk meydana getirir. Kurulum seosu işlemleri uzman kişilere yaptırmanızı tavsiye ederim. Çok sayıda kişi seo konusunda işlemlerin sağlıklı sonuçlar meydana getirdiğini düşünüyor fakat şunu söylemekte yarar var kurulum seosu dediğimiz kısımda yapılacak hatalar siteniz çöp site ( Spam ) haline düşmesine sebep olursa çalışmayı daha da zor duruma getirmektedir. Seo konusunda bir uzmandan destek alarak zaman kaybını engellemiş olursunuz.

Genelde her konuda olduğu gibi ben yaparım, ben neden yapmayayım sorularını kendinize soruyor olabilirsiniz. Ama şu bir gerçek sonuç alamadığınızda, tekrar bir uzman ile çalışacaksınız ve tekrar artı zamana ihtiyacınız olacaktır. Bunu lütfen unutmayın. Grafik konusunda grafik tasarımcıdan destek almaya çalışırım, x konusunda bilgim yoksa uzmanından destek alırım ki, zaman kayıplarını önlerim. Grafik tasarımcı bana grafik şu şekilde yapılır diyebilir ama onun kadar iyi olabilir miyim sizce?

Benim fikrim hayır. Tecrübe ve işinde uzmanlaşmış kişiler doğru kişilerdir. Bu seo olsun, grafik olsun v.b olsun uzman kişileri tercih edin. Seo çünkü bir stratejidir. ” Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ” demek hata olmaz. Saygılarımı sunuyorum size.

Bu kısım dikkat ediyorsunuzdur ki sadece site için yapılan başlangıç işlemleri bunların dışında da yapılan ince detay ve ayarlamalarda mevcuttur. Temeli sağlam olmasını detaylı olarak size verdiğime inanıyorum.

Haberler 31.06.2020 15:24 | Son Güncelleme 05.03.2021 17:03

Okunma Süresi  Dakika

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.