Google Kişiler Kullanımı Nasıl Yapılır

07.03.2021
427
Google Kişiler Kullanımı Nasıl Yapılır

Mobil rehberlerde onlarca, belki yüzlerce kişi var. Yeni cep telefonlarının çoğunu yani bu numaraların fazlasını SIM karta kaydetme işlevine sahip değildir. Bu durum Google kişiler kullanımı nasıl yapılır sorusunu akıllara getirmektedir. Bu nedenle, cep telefonunuzu değiştirdiğinizde veya cep telefonunuz arızalandığında, kayıt numaranızı tamamen kaybedebilirsiniz. Bu durumda, Google’ın yerel bilgi hizmetini kullanabilirsiniz. Google Kişiler ile telefonunuzda kayıtlı kişileri Google hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Yalnızca telefon numaralarını yedeklemekle kalmaz, aynı zamanda Google Kişiler aracılığıyla kişilerin e-posta adreslerini de yedekleyebilir ve bunlara her yerden kolayca erişebilirsiniz.

Google Kişiler Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Google Rehber, Google tarafından kullanıcılarına sağlanan bir iletişim bilgileri yedekleme hizmetidir. Kişilerinizi Google Kişiler ile senkronize ederek, iletişim kurduğunuz kişilerin telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi bilgileri yedekleyebilirsiniz. Google Rehber’deki iletişim bilgilerine erişmek için herhangi bir cihazdan Google hesabınıza girebilirsiniz. Sizinle G-mail üzerinden iletişim kuran kişilerin e-posta adresleri otomatik olarak yedeklenecektir. Kişiyi telefon defterine kaydettiğinizde telefon kaybolmayacak veya değiştirilmeyecek, böylece telefon rehberindeki telefon numarası kaybolmayacaktır.

Google Kişiler Nasıl Kullanılır?

Android veyahut İos işletim sistemlerine sahip cihazlardaki kişileri Google Rehber’e kaydedebileceğiniz gibi Mac ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız üzerinden de bu yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Senkronizasyonu açık halegetirilmesi durumunda, kişileriniz otomatik olarak yedeklenmeye devam eder. Bu da google kişiler kullanımı nasıl yapılır sorusunu cevaplar niteliktedir.

Apple Google Kişiler Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Apple cihazları için Google Kişiler yedeklemesi şu adımlarla yapılır:

  • Cihazınızın ana ekranından “Ayarlar” menüsünü açın.
  • Hesaplar ve Parolalar” bölümünü açın.
  • Hesap” bölümünü açın.
  • Google Ekle seçeneğini seçin.
  • Burada mevcut Google hesap bilgilerinizi yazın.
  • Çıkan ekrandan Kişiler seçeneğini aktif hale getirin.
  • Cihazın Kişiler menüsünü açtığınız zaman senkronizasyon başlar

Bu adımların yapılması durumunda yedekleme başarılı olacaktır.

Android’de Google Kişiler Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Android cihazınızda Google hesabınızla giriş yaptıktan ve gerekli izinleri aldıktan sonra kişileriniz senkronize edilecek ve otomatik senkronizasyon özelliği açılacaktır. Aynı cihazda birden fazla Google hesabı kullanırsanız, kişileriniz tüm hesaplarla senkronize edilecektir.

Google Kişiler İçin Bazı İpuçları

Google’ın yerel bilgi hizmetini kullanırken, kullanışlı olacak bazı çok yararlı ipuçları vardır. En yaygın kullanılanlardan biri Gmail senkronizasyonudur. Gmail adresiniz üzerinden iletişim kurduğunuz e-posta adresi otomatik olarak Google Kişiler’e kaydedilir. Böylelikle bu adreslere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu özelliği Gmail ayarları bölümünde değiştirebilirsiniz. Bazen, aynı ada sahip birçok farklı kişi, her kişinin dizinine kaydedilebilir. Hatta aynı sayıyı defalarca unutup kaydedebiliriz.

Bu durumda, daha net bir kılavuz almak için bu öğeleri Google Rehber aracılığıyla birleştirebilirsiniz. Google adres defterini bilgisayarınızdan açtığınızda, “Birleştir ve Düzenle” seçeneğini tıklayarak benzer adres defterlerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.